Estetyczne gogle zmienią parkiet

opublikowano: 12-12-2018, 22:00

InventionMed z NewConnect, pracujący nad symulatorem zabiegów dermokosmetycznych, w przyszłym roku chce przenieść się na duży parkiet.

Tak niewielu chętnych do debiutu GPW nie było już dawno. W tym roku na głównym parkiecie warszawskiej giełdy pojawiło się tylko siedem nowych spółek, z czego dwie — Sescom i T-Bull — przeniosły się z rynku NewConnect. Teraz do transferu szykuje się kolejna spółka z nowego rynku — InventionMed, dawniej działający pod nazwą Athos Venture Capital. InventionMed działa w segmencie technologii medycznych. Jego pomysł na biznes polega na stworzeniu działającego w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) symulatora, który mógłby być wykorzystywany w szkoleniu specjalistów z zakresu dermatologii klinicznej i estetycznej.

— Pracujemy już nad drugą wersją urządzenia, rozpoczynamy programy pilotażowe na polskich uczelniach medycznych. Uważamy, że rynek wirtualnej rzeczywistości w technologiach medycznych jest bardzo atrakcyjny — jego wartość globalnie to obecnie 1 mld USD, a w perspektywie 2020 r. będą to 4 mld USD. Nasze rozwiązanie może pomóc w szkoleniu studentów i lekarzy, którzy korzystają obecnie z książek czy fantomów, a mogą trenować się w wykonywaniu zabiegów dzięki nowym technologiom — mówi Tomasz Kierul, prezes InventionMed.

Urządzenie spółki, oferowane pod nazwą TutorDerm, korzysta m.in. z gogli wirtualnej rzeczywistości, produkowanych przez chińską firmę HTC.

— Największą wartością w urządzeniu jest nasze oprogramowanie, symulujące szereg zabiegów dermokosmetycznych. Pracujemy też nad budową bazy różnorodnych przypadków chorób, która zwiększy użyteczność symulatora — mówi Tomasz Kierul.

Przedstawiciele spółki zapowiadają, że pierwsze przychody ze sprzedaży urządzenia (i, ewentualnie, z abonamentów na korzystanie ze sprzętu i bazy przypadków) pojawią się pod koniec przyszłego roku.

— Rentowność planujemy osiągnąć najpóźniej w 2021 r. Pod koniec 2020 r. zamierzamy wejść na rynki zagraniczne, zaczynając od Azji. Prowadzimy już wstępne rozmowy z funduszem Kam Fung z Hong Kongu, który mógłby nam pomóc w ekspansji na rynku chińskim — zapowiada Tomasz Kierul.

InventionMed jest kontrolowany przez zarejestrowany na Cyprze podmiot Joyfix (będący też największym akcjonariuszem Boruty-Zachem). Kapitalizacja spółki na NewConnect, mimo braku przychodów ze sprzedaży urządzenia, wynosi obecnie około 45 mln zł.

— Pracujemy już nad prospektem emisyjnym w związku z transferem na główny rynek. Powinniśmy go złożyć na przełomie stycznia i lutego, a do debiutu powinno dojść jeszcze w pierwszym półroczu 2019 r. Nie będziemy przeprowadzać nowej emisji — na kontach spółki jest ponad 7 mln zł, staramy się też o dotacje, więc mamy pieniądze na finansowanie działalności — mówi prezes spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane