Euro 2012: Szef włoskiej federacji życzy sukcesu Polsce i Ukrainie

PAP
29-06-2008, 15:19

Szef włoskiego związku piłki nożnej Giancarlo Abete oświadczył, że życzy Polsce i Ukrainie, by zorganizowały mistrzostwa Europy w 2012 roku.

Słowa Abete przytacza w relacji z Wiednia dziennik "La Repubblica" w niedzielę.

Na konferencji prasowej szef włoskiej federacji piłkarskiej powiedział: "Do następnych mistrzostw przygotowujemy się z punktu widzenia technicznego, na boisku".

Następnie Abete dodał: "Nie chce być oskarżony o niestosowność, jak uczynił to polski minister sportu. Platini (szef UEFA - PAP) oceni na miejscu sytuację w Polsce i na Ukrainie, którym życzymy, by mogły gościć Euro 2012. W przeciwnym przypadku zaczyna się inna faza".

Na pytanie zaś o to, czy w razie tej "innej fazy" Włochy będą ubiegać się o pierwszeństwo w przyznaniu organizacji Euro 2012, Giancarlo Abete odparł: "Nie. By posłużyć się metaforą wyborczą, nie wchodzi pierwszy z niewybranych. Zaczyna się od nowa i federacje mają takie same szanse". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Euro 2012: Szef włoskiej federacji życzy sukcesu Polsce i Ukrainie