Europejskie giełdy kontynuują spadki

  • PAP
opublikowano: 21-11-2019, 09:45

Europejskie giełdy kontynuują w czwartek spadki indeksów, naśladując zachowanie rynków w Azji. Inwestorzy wątpią czy w najbliższym czasie uda się osiągnąć porozumienie handlowe pomiędzy USA a Chinami, podają maklerzy.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W zachodniej Europie wskaźnik Stoxx 600 Europe traci 0,6 proc.

Akcje spółki ThyssenKrupp tanieją na giełdzie we Frankfurcie o 8,2 proc. - najmocniej od połowy maja - w reakcji na plany zawieszenia wypłaty dywidendy.

Royal Mail zniżkuje na giełdzie w Londynie o 12 proc. Spółka może mieć stratę w latach 2020-21.

BAT - British American Tobacco - zyskuje 5,2 proc. Amerykański urząd regulacyjny odkłada plany zmuszenia firm tytoniowych do ograniczenia uzależniającej nikotyny w papierosach. BAT ma z USA 38 proc. sprzedaży i 43 przychodów operacyjnych.

TopDanmark A/S zyskuje na giełdzie w Kopenhadze 2,6 proc., najmocniej od ponad 5 miesięcy. Analitycy Mediobanca SpA podwyższyli rekomendację dla tej firmy do "neutralnie" z "poniżej rynku".

Tymczasem znów widoczne jest zaostrzenie relacji pomiędzy USA a Chinami, bo Senat USA poparł we wtorek żądania prodemokratycznych demonstrantów w Hongkongu.

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło ustawę amerykańskiego Senatu i zapowiedziało podjęcie kroków zapewniających "suwerenność i integralność chińskiego terytorium".

Oczekuje się, że prezydent USA Donald Trump podpisze dokument uchwalony przez amerykański Senat, być może już w czwartek, a to może doprowadzić do konfrontacji z Chinami i zagrozić przygotowywanej umowie handlowej Waszyngtonu z Pekinem.

Na razie jednak główny chiński negocjator handlowy Liu He wyraził "ostrożny optymizm" co do możliwego zawarcia umowy handlowej z USA - podają anonimowe źródła.

Na rynku walutowym euro jest po 1,1078 USD, niemal bez zmian, brytyjski funt zyskuje 0,1 proc. do 1,2935 USD, a japoński jen jest wyceniany po 108,54 za 1 USD, w górę o 0,1 proc.

Rentowność 10-letnich UST wynosi 1,73 proc., niżej o 1 pb, a 10-letnich bundów spada o 1 pb do -0,36 proc.

Złoto bez zmian kosztuje 1.472,20 USD za uncję.

W dalszej części dnia inwestorzy będą obserwować wskaźniki gospodarcze z USA, w tym z rynku zatrudnienia.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu