Fala zwyżek na WIG20 ma jeszcze 10 proc. potencjału (ANALIZA TECHNICZNA)

Wybicie dywidendowej wersji WIG20 z formacji trójkąta oznacza 10-procentowy potencjał zwyżek w notowaniach blue chipów z warszawskiej giełdy.

Wykres WIG20 TR, z zaznaczeniem trójkąta, z którego indeks wybił się w poniedziałek, oraz wyznaczającej zasięg zwyżek linii równoległej do dolnego ograniczenia trójkąta
Zobacz więcej

Wykres WIG20 TR, z zaznaczeniem trójkąta, z którego indeks wybił się w poniedziałek, oraz wyznaczającej zasięg zwyżek linii równoległej do dolnego ograniczenia trójkąta pb.pl, Bloomberg

Od początku tygodnia indeks WIG20 zyskał 4 proc. To może być dopiero wstęp do poważniejszej fali zwyżek, a to dlatego, że skokowi towarzyszyło wybicie dywidendowej wersji wskaźnika z budowanej od początku roku formacji trójkąta.

Po przełamaniu przez uwzględniający dywidendy indeks WIG20 TR górnego ograniczenia trójkąta, leżącego na wysokości 3 051 punktów, staje się ono wsparciem. To oznacza, że wszelkie cofnięcia sięgające nie głębiej niż 4 proc., należy wykorzystywać do uzupełniania akcji blue chipów w portfelach.

Zasięg rozpoczętej fali zwyżek sięga linii równoległej do dolnego ograniczenia trójkąta, poprowadzonej po szczycie z marca. Obecnie opór ten wypada na wysokości 3 452 punktów, o ponad 9 proc. powyżej obecnych notowań WIG20 TR. Jednak linia jest wznosząca, a to oznacza, że przy założeniu że zwyżki potrwają – podobnie jak w fali trwającej od stycznia do marca – około 10 tygodni, ich potencjał należy szacować na około 10 proc.


Wykres WIG20 TR, z zaznaczeniem trójkąta, z którego indeks wybił się w poniedziałek, oraz wyznaczającej zasięg zwyżek linii równoległej do dolnego ograniczenia trójkąta. Źródło: pb.pl, Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy