Fiasko rozmów pomiędzy pracownikami a zarządcą Felixstowe

Jakub Sławiński, Reuters
opublikowano: 09-08-2022, 10:33
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Brakiem porozumienia zakończyły się ostatnie rozmowy pomiędzy związkowcami a zarządcą Felixstowe. Pracownicy największego portu kontenerowego w Wielkiej Brytanii szykują się do 8-dniowego strajku - pisze Reuters.

Od kilku tygodni nad brytyjskim hub’em przeładunkowym wisi widmo strajku. Ponad 1900 pracowników Felixstowe planuje go rozpocząć 21 sierpnia. Powodem jest spór o płace. - Działania strajkowe zatrzymałyby Felixstowe i spowodowały poważne problemy logistyczne dla transportu morskiego i drogowego wchodzącego do portu - informował kilka tygodni temu wraz z pierwszymi informacjami o planowanym strajku związek zawodowy United.

– Jesteśmy rozczarowani i żałujemy, że pomimo naszych najlepszych wysiłków nadal nie byliśmy w stanie osiągnąć porozumienia - powiedział rzecznik Hutchison Ports, który obsługuje Felixstowe.

Port wcześniej podniósł swoją ofertę płacową do 7 proc. z 5 proc. i powiedział, że teraz zaoferował również ryczałt w wysokości 500 funtów - pisze Reuters.

Jak przekazuje rzecznik Hutchinson Ports, związek United odrzucił przedstawioną ofertę i poinformował, że nie zaproponuje jej swoim członkom. Związek miał odrzucić też propozycję firmy dotyczącą kolejnego spotkania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane