Firmy, dla których Ministerstwo Skarbu Państwa szuka inwestorów

MBE
opublikowano: 06-06-2012, 00:00

Zakład Artykułów Technicznych Artech

Spółka jest jednym z liderów na rynku sprzedaży specjalistycznych pojemników.Zakład należący w stu procentach do skarbu państwa działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obróbki metalu. Produkuje pojemniki warsztatowe, na odpady medyczne i niebezpieczne, transportowo-magazynowe typu EURO oraz druty walcowane na zimno. Eksportuje je do krajów Unii Europejskiej: Danii, Czech, Wielkiej Brytanii, Holandii, na Litwę, a także na Ukrainę. 80 proc. wartości sprzedaży spółki stanowi produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych. Produkty Artechu przeznaczone są dla firm działających w branży spożywczej, maszynowej, elektrotechnicznej, tekstylnej (skórzanej), szpitali, laboratoriów analitycznych i przychodni weterynaryjnych. Zakład przoduje na rynku w sprzedaży pojemników na odpady medyczne i niebezpieczne oraz pojemników warsztatowych. W przypadku tych pierwszych udział firmy w rynku krajowym stanowi około 90 proc., w przypadku tych drugich — 65 proc. W ubiegłym roku jej przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 8,5 mln zł. W spółce trwa restrukturyzacja i reorganizacja, które rozpoczęły się w 2010 r. Oba procesy mają doprowadzić do obniżenia kosztów stałych przy jednoczesnym utrzymaniu rentowności oraz do wzrostu wartości sprzedaży.

Zakłady Mechaniczne Chemitex

Spółka może pochwalić się wykwalifikowaną kadrą i uniwersalnym, wszechstronnym parkiem maszynowym. Firma istnieje od ponad 50 lat. Specjalizuje się w produkcji części zamiennych dla przemysłu, świadczy również usługi w dziedzinie obróbki skrawaniem, cieplno-chemicznej i spawalniczej. Wykonuje je nie tylko dla polskich klientów, ale również na zamówienie dla odbiorców z Unii Europejskiej — według dokumentacji zlecającego i dostarczonych wzorców. Chemitex oferuje kompleksową obsługę w zakresie frezowania, toczenia, szlifowania m.in. gwintów i ślimaków,spawania, obróbki kół zębatych i blach. Zakłady są atrakcyjnie położone na rozległym terenie. Dysponują dużymi powierzchniami produkcyjnymi, magazynowymi i biurowymi, które wynajmują. Chemitex doskonali politykę jakości. Atuty przedsiębiorstwa to wysoko wykwalifikowani pracownicy, wszechstronny park maszynowy oraz dwa nowe centra obróbcze. Skarb państwa ma 100 proc. udziałów w spółce. Jej ubiegłoroczne przychody ze sprzedaży wyniosły niemal 3,2 mln zł.

Wojskowa Drukarnia

Położona w centrum Łodzi firma oferuje szeroki wachlarz usług. Współpracuje z największymi wydawnictwami w kraju. To spółka z długimi tradycjami — działa od prawie 70 lat. Zajmuje się drukiem i oprawą książek — zeszytową, broszurową i twardą. Drukuje katalogi i prospekty dla firm, produkuje plakaty, akcydensy, foldery i kalendarze. Przez kilkadziesiąt lat działalności drukarnia zyskała uznanie wielu znanych wydawców. Współpracowała m.in. z wydawnictwami Amber, Bellona, Polskim Wydawnictwem Ekonomicznym, Wydawnictwem Naukowym Scholar, Agencją Wydawniczą Technopol oraz Langenscheidt Polska. Stosuje wysokiej jakości surowce od tak znanych dostawców jak Map Polska, Antalis, Zing oraz Altravox Włocławek. Park maszynowy drukarni tworzą offsetowe urządzenia arkuszowe i rolowe, dwui czterokolorowe: Komori, Heidelberg Speer Master, Zirkon Supra 660 oraz Man Miller. Firma wykonuje usługi w trybie ekspresowym za przystępne ceny i na atrakcyjnych warunkach płatności. 100 proc. udziałów w drukarni ma skarb państwa. W ubiegłym roku jej przychody ze sprzedaży osiągnęły prawie 8,7 mln zł.

 

Partnerami merytorycznymi sekcji są: Ministerstwo Skarbu Państwa i PKO Bank Polski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu