FTD: Unicredito sprzeda Splitska Banka, chce zatrzymać i Pekao i Bank BPH

(Marek Druś)
opublikowano: 04-11-2005, 11:57

Unicredito Italiano planuje sprzedaż chorwackiego Splitska Banka po przejęciu HVB Group. Liczy jednak na zatrzymanie polskich banków Pekao i Banku BPH, napisał piątkowy Financial Times Deutschland.

Unicredito Italiano planuje sprzedaż chorwackiego Splitska Banka po przejęciu HVB Group. Liczy jednak na zatrzymanie polskich banków Pekao i Banku BPH, napisał piątkowy Financial Times Deutschland.

Według FTD, w czwartek prezes Unicredito Italiano Alessandro Profumo przyleciał do Warszawy, aby przekonać polskie władze do korzyści z połączenia Pekao i Banku BPH. W mediach pojawiły się wcześniej informacje, że szef PiS Jarosław Kaczyński zwrócił się do regulatora rynku o zablokowanie takiej operacji.

FTD pisze, powołując się na źródła w branży finansowej, że Unicredito prawdopodobnie przeniesie już w pierwszym półroczu 2006 roku wszystkie aktywa w Centralnej i Wschodniej Europie oraz Turcji do Bank Austria Creditanstalt.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane