Fundusze CVC przejmują Stock Spirits z wyceną 1,1 mld USD

opublikowano: 12-08-2021, 09:45

Stock Spirits, wicelider polskiego rynku mocnych alkoholi, przyjął ofertę przejęcia przez fundusze powiązane z CVC, donosi Reuters.

Oferta 377 pensów za akcję wycenia notowaną w Londynie spółkę na 767 mln GBP (1,1 mld USD). Oznacza 41 proc. premii dla posiadaczy akcji Stock Spirits w środę na zamknięciu sesji. To także 20 proc. więcej niż wynosił najwyższy w historii kurs spółki, osiągnięty w czerwcu 2014 roku.

fot. Grzegorz Kawecki
fot. Grzegorz Kawecki

- Stock Spirits najlepiej będzie realizował przyszły rozwój jako biznes prywatny, działający z mniejszymi kosztami, szybszym dostępem do kapitału, a także korzyściami wynikającymi z dłuższej perspektywy inwestycyjnej – poinformowało Bidco, ramię inwestycyjne CVC.

Reuters przypomina, że producent m.in. wódek 1906 i Stock Prestige jest wiodącym graczem na rynkach środkowej i wschodniej Europy i realizuje 90 proc. sprzedaży w Polsce, Czechach i Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane