Czytasz dzięki

GetBack ustalił wstępnie z bankami redukcję zadłużenia o ponad 60 mln zł

  • PAP
opublikowano: 21-01-2019, 15:18
aktualizacja: 21-01-2019, 16:50

GetBack ustalił z Getin Noble Bankiem, Idea Bankiem, Raiffeisen Polbankiem, BGŻ BNP Paribas, mBankiem i Alior Bankiem wstępne warunki restrukturyzacji zadłużenia - podał GetBack w komunikacie.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter. 

GetBack
Zobacz więcej

GetBack fot. Michal Dyjuk / FORUM

Zadłużenie spółki wobec tych banków ma zostać zredukowane w tzw. wariancie inwestorskim o łączną kwotę ponad 60 mln zł, czyli o 13,3 proc.

Aktualne zadłużenie spółki wobec tych banków wynosi ok. 450 mln zł.

Zadłużenie ma zostać zredukowane w tzw. wariancie inwestorskim, czyli w sytuacji przejęcia aktywów GetBack przez inwestora.

W ocenie spółki, umowy z bankami krajowymi w tej sprawie zostaną podpisane do końca stycznia 2019 r.

W listopadzie minionego roku pisaliśmy o nowej propozycji układowej GetBacku. Niezabezpieczonym obligatariuszom i kredytodawcom spółka zaproponowała oddanie tylko 23,1 proc. wartości nominalnej swoich zobowiązań. Ponad połowę — czyli 12,4 proc. nominalnej wartości długów — mogliby otrzymać już 30 czerwca 2019 r. Resztę dostali by w czterech ratach wypłacanych w latach: 2020, 2023, 2024 i 2025. Jedną czwartą nominalnej wartości długu windykatora obligatriusze otrzymaliby w akcjach. Reszta by przepadła. Czytaj więcej>>GetBack oferuje tylko 23 proc.

Z kolei przed kilkoma dniami informowaliśmy, że GetBack postawił na swoim i banki są gotowe wejść do umowy z windykatorem.

Udało nam się wynegocjować wstępne porozumienia z sześcioma bankami. Jedynym, który się nie zgodził, jest Haitong. W sumie banki zadeklarowały na dziś haircut w wysokości ponad 60 mln zł, jeśli GetBack zostanie przejęty przez inwestora. Liczymy, że umowy uda się podpisać do końca stycznia — mówił w minionym tygodniu Przemysław Dąbrowski, prezes GetBacku. Czytaj>>Banki gotowe wejść do układu GetBacku

de8200e4-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Getback – najważniejsze informacje
Newsletter, który pozwoli być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół spółki GetBack.
ZAPISZ MNIE
Getback – najważniejsze informacje
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany nieregularnie
Kamil Zatoński
Newsletter, który pozwoli być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół spółki GetBack.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane