Getin Noble wyjątkiem wśród banków

Notowania kierowanego przez Krzysztofa Rosińskiego Getin Noble Banku znalazły się najwyżej od ponad dwóch lat. To może nie być koniec dobrej passy, bo według Dariusza Górskiego z DM BZ WBK spółka jest tania na tle innych banków.

Zobacz więcej

Krzysztof Rosiński, fot. Marek Wiśniewski

Mimo przewagi sprzedających we wtorkowym handlu, notowania Getin Noble Banku drugi dzień z rzędu poprawiają ponaddwuletni szczyt. W środę po południu za jeden papier spółki płaci się 2,82 zł, o 1,4 proc. więcej niż dzień wcześniej. Tym samym kupujący akcje spółki otrząsnęli się po 8 proc. tąpnięciu sprzed dwóch tygodni, związanym z kwestią rozpoznawania przychodów z bancassurance. Zdaniem Dariusza Górskiego, analityka DM BZ WBK, akcje spółki wciąż mają potencjał.

- Uważamy, że Getin Noble jest tani na tle pozostałych spółek z sektora bankowego, z których wiele jest znacząco przewartościowanych – ocenia Dariusz Górski, który w ubiegłotygodniowym raporcie zalecił kupno akcji spółki z ceną docelową sięgającą 3 zł.

Jego zdaniem inwestorzy rozpoczęli już grę pod publikację wyników za trzeci kwartał. Tymczasem na perspektywach walorów nie powinny zaważyć ani kwestia księgowania przychodów z bancassurance, ani niekorzystny wpływ potencjalnego wprowadzenia podatku bankowego.

- Czynniki ryzyka wkalkulowujemy w naszą wycenę. Spółka w ostatnich miesiącach deklarowała, że zajęła się problemem agresywnego rozpoznawania przychodów, a podatek bankowy to wciąż tylko spekulacje – powiedział Dariusz Górski.

Spośród rekomendacji analityków dla Getin Noble Banku, zebranych przez agencję Bloomberg, blisko połowa to zalecenia „sprzedaj”. Kupno papierów zaleca dwukrotnie mniej specjalistów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Getin Noble wyjątkiem wśród banków