RAFAKO: Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii L1 Emitenta Spółki.

opublikowano: 2022-11-16 20:01

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 82 / 2022
Data sporządzenia: 2022-11-16
Skrócona nazwa emitenta
RAFAKO
Temat
Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii L1 Emitenta Spółki.
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Treść raportu:
Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu („Emitent”) podaje do wiadomości publicznej, iż w dniu 16 listopada 2022 roku powziął wiedzę o podjęciu przez Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w dniu 16 listopada 2022 roku uchwały numer 1059/2022 w sprawie dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu giełdowego na Głównym Rynku GPW akcji zwykłych na okaziciela serii L1 Emitenta (dalej jako „Uchwała”).

Zgodnie z treścią Uchwały:

1. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. stwierdził, iż do obrotu giełdowego na rynku podstawowym dopuszczonych jest 33.448.447 (trzydzieści trzy miliony czterysta czterdzieści osiem tysięcy czterysta czterdzieści siedem) akcji zwykłych na okaziciela serii L1 Emitenta, o wartości nominalnej 0,01 zł (jeden grosz) każda, oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. kodem „PLRAFAK00109” („Akcje Serii L1”);

2. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. postanowił wprowadzić z dniem 22 listopada 2022 roku do obrotu giełdowego na rynku podstawowym Akcje Serii L1, pod warunkiem dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. w dniu 22 listopada 2022 roku asymilacji tych akcji (Akcji Serii L1) z akcjami Emitenta będącymi w obrocie giełdowym, oznaczonymi kodem „PLRAFAK0018”;

3. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia.

Zarząd Emitenta wyjaśnia, iż Akcje Serii L1 zostały wyemitowane na podstawie prawomocnie zatwierdzonego układu w postępowaniu restrukturyzacyjnym Emitenta, które to zatwierdzenie nastąpiło na mocy prawomocnego postanowienia Sądu Rejonowego w Gliwicach XII Wydział Gospodarczy wydanego w sprawie o sygn. akt XII GRz 5/20 w dniu 13 stycznia 2021 roku („Układ”), a więc w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego Emitenta na skutek konwersji wierzytelności wobec Emitenta na jego akcje, zgodnie z treścią Układu.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2022-11-16 Radosław Domagalski-Łabędzki Prezes Zarządu
2022-11-16 Dawid Jaworski Wiceprezes Zarządu