Gilowska: koszt zmian podatkowych w 2007 r. to 9,15 mld zł

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 31-03-2006, 14:01

Zaproponowane przez Ministerstwo Finansów zmiany podatkowe, powinny kosztować przyszłoroczny budżet państwa około 9,15 mldzł - poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Zaproponowane przez Ministerstwo Finansów zmiany podatkowe, powinny kosztować przyszłoroczny budżet państwa około 9,15 mldzł - poinformowała podczas piątkowej konferencji prasowej wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Gilowska wyjaśniła, że proponowane zmiany dotyczą m.in. obniżki składek rentowych, waloryzacji progów podatkowych już w rozliczeniu za 2006 r., ulg podatkowych na dzieci.

PAP podał w depeszy iż stwierdziła równocześnie, że zmniejszenie dochodów budżetu zostanie zrekompensowane przez "liczne zmiany o charakterze prostującym (...) opodatkowanie niektórych przychodów z działalności gospodarczej, a także zmiany prostujące niektóre reguły obowiązujące w podatku od towarów i usług, których efekt finalny dla budżetu państwa wyniesie ok. 1,5 mld zł".

Po drugie, zamierzamy uporządkować stawki akcyzy na benzyny, oleje i gaz. Zwłaszcza wiążemy duże nadzieje z uporządkowaniem stawek akcyzy na oleje -zacytowała wicepremier PAP.

Gilowska wyjaśniła, że będzie to zrównanie stawek akcyzy na oleje.

Inne zmiany, które chce wprowadzić resort finansów, to np. opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych używania samochodów służbowych do celów prywatnych oraz likwidacja kosztów uzyskania przychodów od umów autorskich. Gilowska podkreśliła, że Polska musi pamiętać przy zmianie podatków o konieczności zmniejszenia deficytu budżetowego.WST, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Gilowska: koszt zmian podatkowych w 2007 r. to 9,15 mld zł