Gilowska: Polska powinna przyjąć euro jak najszybciej, ale jak będzie gotowa

Internet Securities
09-01-2006, 13:17

Polska powinna wejść do strefy euro tak szybko, jak to będzie możliwe, ale musi być na to gotowa, powiedziała w poniedziałek wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

Polska powinna wejść do strefy euro tak szybko, jak to będzie możliwe, ale musi być na to gotowa, powiedziała w poniedziałek wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.

„Powinniśmy wejść do strefy euro jak najszybciej, ale ani jednego dnia wcześniej niż będziemy do tego przygotowani i ani jednego dnia później niż będzie to możliwe” – powiedziała Gilowska na konferencji prasowej w poniedziałek.

Minister Finansów dodała, że zawsze była przeciwniczką podawania konkretnej daty wejścia do strefy euro.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz wielokrotnie mówił, że w tej kadencji Sejmu Polska spełni potrzebne do przyjęcia euro, tzw. kryteria z Maastricht, natomiast samo przyjęcie euro przesunęłoby się poza rok 2010.

Z kolei prezydent Lech Kaczyński mówił, że jego zdaniem w 2010 roku mogłoby się odbyć referendum w tej sprawie.

Prezydent Lech Kaczyński powołał w sobotę na stanowisko wicepremiera i ministra finansów Zytę Gilowską, która zastąpi odwołaną Teresę Lubińską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Gilowska: Polska powinna przyjąć euro jak najszybciej, ale jak będzie gotowa