Głosujący Amerykanie dostali darmowe pizze

opublikowano: 07-11-2018, 10:03

Część Amerykanów biorący udział we wtorkowych wyborach do Kongresu mogła skorzystać z zaskakującej oferty. Mogli bowiem posilić się darmową pizzą.

Na taką akcję zdecydowała się organizacja non-profit Pizza to the Polls. Wykorzystując w „zbożnym” celu polityczne wydarzenie, zdołała zebrać ponad 376 tys. USD dotacji i wysłała ponad 10 tys. pizz do lokali wyborczych w całym kraju.

Zobacz więcej

źródło: Pizza to the Polls

Organizacja wykorzystywała do tego celu aplikację Slice, która umożliwiała znalezienie pizzerii zlokalizowanych w pobliżu lokali wyborczych, przed którymi były duże kolejki, lub które miały problemy techniczne. Takie zapotrzebowanie można było też złożyć osobiście, zgłaszając takową potrzebę dla konkretnego lokalu gdzie odbywały się wybory.

Na swojej stronie internetowej organizacja Pizza to the Polls napisała, że akcja miała miejsce w 43 stanach i dotyczyła  576 lokali wyborczych. Pozostało na jej koncie około 154 tys. USD. 

Na stronie można zadeklarować wsparcie również dla przyszłych tego typu akcji. 

A jeśli chodzi o polityczne rozstrzygnięcia, to Republikanie wzmocnili swoją pozycję w Senacie, stracili z kolei przewagę na rzecz Demokratów w Izbie Reprezentantów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu