Goldman Sachs prognozuje spadek wartości Tesli o 30 proc.

opublikowano: 05-09-2018, 07:32

Z powodu rosnącej konkurencji samochodów innych producentów luksusowych aut elektrycznych i utraty udziału w rynku wartość rynkowa Tesli spadnie o 30 proc. przez najbliższe sześć miesięcy, prognozuje Goldman Sachs.

W najnowszym raporcie analityk banku dał rekomendację „sprzedaj” akcjom Tesli.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Dostrzegamy sytuację branży w średnim i długim terminie jako wyzwanie dla Tesli. Wynika to z rosnącej liczby premier aut elektrycznych zarówno od tradycyjnych producentów, jak i innych start-upów w momencie kiedy pojawia się luka w ofertach nowych produktów Tesli – napisał David Tamberrino

Prognozuje, że akcje Tesli będą notowane po 210 USD za sześć miesięcy, co oznacza 30 proc. spadek w porównaniu z kursem rynkowym w dniu wydawania rekomendacji. 

Tamberrino jest także pesymistą jeśli chodzi o zdolność Tesli do osiągnięcia prognozowanego tempa produkcji aut oraz wygenerowania trwałego wolnego cash flow.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu