Czytasz dzięki

Goldman Sachs: ryzyko korekty jest wysokie

opublikowano: 20-02-2020, 20:33
aktualizacja: 20-02-2020, 20:36

W ostatnich dniach inwestorzy handlujący na giełdach wykazywali daleko posunięty optymizm podbijając wyceny akcji i pchając indeksy na nowe szczyty. Zdaniem banku Goldman Sachs Group, optymizm jest nieuzasadniony.

Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę epidemię koronowirusa.

Zobacz więcej

Goldman Sachs, fot.:Bloomberg

fot. Bloomberg

Uważamy, że wpływ koronawirusa na zyski może być niedoceniany w obecnych cenach akcji, co sugeruje, że ryzyko korekty jest bardzo wysokie  i stwierdził w notatce do klientów, Peter Oppenheimer,  główny strateg globalnego rynku akcji.

Podkreślił, że opierając się na faktach związanych z epidemią SARS w 2003 r., inwestorzy często zachowują się irracjonalnie, ale spadki mają charakter tymczasowy. Oppenheimer wskazał, że chińska gospodarka jest „sześciokrotnie większa niż wtedy”, a chińska turystyka stanowi 0,4 proc. globalnego PKB. A to są poważne liczby o zasięgu globalnym. 

Strateg wskazał na ostatnie ostrzeżenie wystosowane przez koncern Apple dotyczące przyszłych wyników w związku z zamknięciem fabryk w Chinach i przerwania łańcucha dostaw. I choć w ostatnim kwartale pięć czołowych spółek z indeksu S&P500 zaskoczyło pozytywnie w temacie średnich zysków, jednak każda słabość ich strony spowodowałyby prawdopodobnie niższe prognozy zysków i nerwowe reakcje inwestorów.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy