Czytasz dzięki

Google rekomenduje pracę z domu swoim pracownikom w Ameryce i Europie

opublikowano: 11-03-2020, 18:30

Google poinformowało pracowników w Ameryce Północnej i Europie, że rekomenduje im pracę z domu chyba, że ich obecność w biurze jest konieczna.

Google, właściciel m.in. najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej i serwisu Youtube, rekomenduje pracę z domu przynajmniej do 10 kwietnia. Spółka już wcześniej poleciła pracować z domu zatrudnionym w regionie Seattle, gdzie zanotowano najwięcej przypadków zarażeń koronawirusem w USA.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w środę, że epidemia koronawirusa, która przyczyniła się do śmierci ponad 4,3 tys. ludzi po tym jak zaraziło się nim prawie 120 tys. osób, jest już pandemią.

Uzasadniając swoją decyzję Google tłumaczy, że chce uniknąć gromadzenia się ludzi i w ten sposób zmniejszyć zagrożenie dla ich zdrowia. W ubiegłym tygodniu spółka zapowiadała, że nadal będzie płacić pracownikom obsługi, np. ochronie, sprzątającym, czy obsłudze stołówek, w kryzysowym okresie.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy