Górnicy: Decyzja o manifestacji zapadnie po wtorkowych rozmowach

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 13-06-2006, 10:22

Górnicy na razie nie zdecydowali, czy dojdzie do zaplanowanej na jutro manifestacji w Warszawie. Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników, powiedział w Sygnałach Dnia, że wszystko będzie zależeć od dzisiejszych rozmów w zespole trójstronnym.

Górnicy na razie nie zdecydowali, czy dojdzie do zaplanowanej na jutro manifestacji w Warszawie. Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników, powiedział w Sygnałach Dnia, że wszystko będzie zależeć od dzisiejszych rozmów w zespole trójstronnym.

Spotkanie w sprawie wypłat z zysków kopalń, wypracowanych w 2005 roku, ma się rozpocząć w południe. Czerkawski powiedział, że górnicy otrzymali informacje o złagodzeniu warunków ze strony rządowej. Nie wykluczył, że górnicy w pewnych sprawach ustąpią.

Szef zarządu regionu Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności - Piotr Duda wyjaśnił, że górnicy są zdecydowani rozmawiać nawet z wiceministrem gospodarki Pawłem Poncyljuszem, co po ostatnich rozmowach z nim odrzucali. Dodał, że zrobią to z szacunku do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wicepremiera Andrzeja Leppera, którzy zaangażowali się jako mediatorzy w problemy górników.

Przedstawiciele górników podkreślili , że są przygotowani zarówno na jutrzejszą manifestację w Warszawie, jak i do negocjacji. Wyrazili oburzenie wypowiedziami wicepremiera i ministra spraw wewnetrznych Ludwika Dorna, który mówiąc o zapowiadanej manifestacji górniczej zapowiedział, że każdy kto naruszy prawo, będzie traktowany jak chuligan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Górnicy: Decyzja o manifestacji zapadnie po wtorkowych rozmowach