Gospodarka Chin lekko hamuje

opublikowano: 14-11-2017, 07:22
aktualizacja: 14-11-2017, 07:23

Opublikowane właśnie w Chinach dane makro wskazują, że druga gospodarka świata lekko hamowała na początku trzeciego kwartału.

Produkcja przemysłowa wzrosła w październiku o 6,2 proc. w ujęciu rocznym. Oczekiwano 6,3 proc. We wrześniu rosła o 6,6 proc.

Sprzedaż detaliczna wzrosła najmniej w tym roku, o 10 proc. w ujęciu rocznym. Oczekiwano 10,5 proc. We wrześniu rosła o 10,3 proc.

Inwestycje w dobra trwałe, bez uwzględniania gospodarstw rolnych, wzrosły po 10 miesiącach roku o 7,3 proc. w ujęciu rocznym. Dane są zgodne z oczekiwaniami ekonomistów.

- Opublikowane dziś dane pokazują lekkie hamowanie bo mieliśmy lepsze odczyty we wrześniu, ale to nie oznacza, że sytuacja gospodarcza się pogarsza – powiedział Gao Yuwei, badacz z Instytutu Finansów Międzynarodowych przy banku Chin. – Chiny zakończą rok dobrym wynikiem – dodał. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu