Greckie obligacje najdroższe od sześciu miesięcy

Przed spotkaniem unijnym ministrów finansów ws. rewizji programu pomocowego dla Grecji i ewentualnej restrukturyzacji długu, spada rentowność tamtejszych papierów dłużnych. We wtorek obniżyła się ona do poziomu nie nitowanego od sześciu miesięcy, donosi Reuters.

Greccy prawodawcy przyjęli w minioną niedzielę podwyżkę podatków i nowy fundusz prywatyzacyjny w celu utorowania drogi do wypłaty nowych kredytów. Zaowocowało to wzrostem zainteresowania inwestorów greckim długiem i wzrostem zaufania do niego. Już w poniedziałek rentowności spadły o ponad 100 punktów bazowych.

Trend jest kontynuowany we wtorek, choć już zdecydowanie na mniejszą skalę. Zyski z 10 letnich rządowych obligacji obniżyły się o 2,2 punktów bzowych do 7,33 proc. co jest wartością najniższą od sześciu miesięcy.

Premia w stosunku do benchmarkowych niemieckich bundów kształtuje się na poziomie około 718 punktów bazowych, i również jest najmniejszy od października 2015 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Greckie obligacje najdroższe od sześciu miesięcy