Grupa Kęty zwiększyła zysk w I kwartale 2022

opublikowano: 24-03-2022, 08:12

W I kwartale 2022 r. zysk netto Grupy Kęty wzrósł o 8 proc. r/r do 148 mln zł, wynika z szacunkowych danych zarządu.

Przychody firmy wzrosły o 52 proc. do 1,5 mld zł, a zysk EBITDA o 15 proc. do 230 mln zł.

“W ocenie zarządu 2022 rok rozpoczął się wysokim poziomem popytu na produkty oferowane przez segmenty grupy kapitałowej pomimo utrzymujących się wysokich cen podstawowych surowców. Niestety perspektywa ta została przerwana przez wybuch wojny w Ukrainie, która wpłynęła na dalszy, gwałtowny wzrost cen surowców a także zwiększyła niepewność co do sytuacji rynkowej” - podano w komunikacie.

EBITDA spółki uwzględnia odpis na aktywa grupy narażone na utratę wartości, oszacowany na 49 mln zł (w tym 41 mln zł na aktywa spółek ukraińskich i 7 mln zł na zapas znajdujący się w procesie przerobu w Alupol Ukraina).

Grupa prowadzi działalność na terenie Ukrainy poprzez spółki Alupol Ukrainaz siedzibą w Borodiance oraz Aluprof System Ukraina z siedzibą w Kijowie. Spółki te zawiesiły działalność 24 lutego 2022 roku.

W ocenie zarządu wstrzymanie działalności na rynku ukraińskim oraz zakończenie współpracy z kontrahentami rosyjskimi i białoruskimi nie powinno wpłynąć w istotny sposób na poziom planowanych przychodów ze sprzedaży oraz kosztów działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej w roku 2022.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane