Grupa Lotos: 11 mln zł na rozwój sieci dystrybucji dla klientów korporacyjnych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 20:16

W 2006 roku Grupa Lotos planuje zainwestować 11 mln zł w rozwój sieci dystrybucji paliw dla klientów korporacyjnych, zwiększając liczbę samoobsługowych dystrybutorów o 67 ze 192 obecnie - poinformował dziennikarzy prezes grupy Lotos Paweł Olechnowicz.

W 2006 roku Grupa Lotos planuje zainwestować 11 mln zł w rozwój sieci dystrybucji paliw dla klientów korporacyjnych, zwiększając liczbę samoobsługowych dystrybutorów o 67 ze 192 obecnie - poinformował dziennikarzy prezes grupy Lotos Paweł Olechnowicz.

"W sumie chcielibyśmy mieć około 300 jednostek i sądzimy, że będzie to nasycenie rynku. Później będziemy już tylko wydawali pieniądze na serwis" - powiedział Olechnowicz.

W rozwijanym przez Grupę Lotos kanale dystrybucji spółka sprzedaje paliwa odbiorcom korporacyjnym, głównie firmom transportowym i spedycyjnym. Obecnie Lotos ma 400 klientów, którym sprzedaje paliwo poprzez ten kanał dystrybucji.

Prezes Grupy Lotos poinformował również, że na przełomie czerwca i lipca spółka przedstawi nową strategię rozwoju do 2010 roku.

"Spodziewam się, że w czerwcu WZA przyjmie nową strategię. Będzie ona uwzględniała nowy segment wydobycia i zostanie zarysowanych wiele ciekawych kierunków ekspansji" - powiedział Olechnowicz.

"Będziemy chcieli bardziej dynamicznie podejść do kwestii złóż gazu, które posiadamy w ramach koncesji. W strategii ten element będzie również uwypuklony" - dodał.

Prezes zapowiedział, że po uruchomieniu nowych instalacji w ramach Programu Kompleksowego Rozwoju Technicznego (PKRT), zwiększy się w Grupie Lotos produkcja oleju napędowego, na który na rynku jest coraz większy popyt.

Ocenia on, że po inwestycjach od 2009 roku w gdańskiej rafinerii produkowane będzie nawet o 1,5 mln ton oleju napędowego rocznie więcej. Teraz spółka produkuje ok. 1,4 mln ton oleju napędowego rocznie.

"Chcemy, by w drugim półroczu 2009 roku instalacja już funkcjonowała" - powiedział.

Wybór wykonawcy PKRT "pod klucz" ma nastąpić jesienią tego roku.

Według szacunków Lotosu, niedobór oleju napędowego na europejskim rynku naftowym wyniesie w 2015 roku ok. 56 mln ton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane