Honda zamknie jedyną fabrykę w Wielkiej Brytanii

opublikowano: 19-02-2019, 06:50

Honda zamierza zamknąć za trzy lata fabrykę w brytyjskim Swindon, co oznacza utratę ok. 3,5 tys. miejsc pracy, donosi Reuters.

Agencja powołuje się na Justina Tomlinsona, posła ze Swindon, który rozmawiał z ministrem ds. biznesu i przedstawicielami Hondy. Japońska spółka może ogłosić decyzję we wtorek.

Honda
Zobacz więcej

Honda fot. Bloomberg

Honda budowała rocznie ponad 160 tys. aut modelu civic w Swindon. To ponad 10 proc. wszystkich produkowanych aut w Wielkiej Brytanii. Japońska spółka nie osiągała jednak dobrych wyników sprzedaży w Europie w ostatnich latach.

- To nie jest związane z brexitem. To odzwierciedlenie sytuacji na globalnym rynku. Chcą skonsolidować produkcję w Japonii – powiedział Tomlinson.

W 2022 roku oprócz fabryki w Swindon Honda zamknie także jedną z fabryk w Japonii.

Reuters przypomina, że doniesienia o zamknięciu fabryki Hondy pojawiają się dwa tygodnie po tym jak Nissan ogłosił anulowanie planu budowy SUV-a w Wielkiej Brytanii. W styczniu z kolei Jaguar Land Rover, największy brytyjski producent aut ogłosił, że zredukuje zatrudnienie o 10 proc., głównie w Wielkiej Brytanii, z powodu malejącej sprzedaży w Chinach, a także problemów z autami z silnikami diesla w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu