Innowacje bez statuetki

opublikowano: 06-06-2022, 20:00
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W kategorii „innowacja fin-tech” w tym roku był wyjątkowy urodzaj zgłoszeń do kapituły, w skład której wchodzili przedstawiciele „Pulsu Biznesu”, Bankier.pl oraz Obserwatorium.biz Pomo to, jury nie bardzo miało w czym wybierać. Część zgłoszeń dotyczyła rozwiązań znanych na rynku już od pewnego czasu, co jest niezgodne z regulaminem konkursu, który wymaga produktów i usług nowych, dopiero co wdrożonych.

W przypadku innych innowacji, faktycznie pewne zmiany, unowocześnienia zostały wdrożone, ale nie na tyle istotne, by należał się za nie Złoty Bankier.

Jury długo radziło komu przyznać statuetkę. W pierwszej rundzie nie było oczywistych wskazań. Zarządzono dogrywkę. W międzyczasie wybrani jurorzy skontaktowali się z firmami, które przedłożyły najbardziej obiecujące rozwiązania celem uzyskania dodatkowych informacji, które pozwoliłyby dokonać właściwego wyboru.

Dodatkowa kwerenda utwierdziła jury w przekonaniu, aby w tegorocznej edycji konkursu nie przyznawać statuetki Złoty Bankier w kategorii „innowacja fin-tech”. Kapituła zdecydowała się natomiast wyróżnić Softpos, fintech, który zamienia smartfona w terminal płatniczy oraz PKO Ubezpieczenia za produkt PKO Inteligentny Dom.

Softpos ma bardzo interesujący koncept i perspektywiczny produkt, jednak jury uznało, że w analizowanym okresie firma nie wprowadziła na tyle istotnych nowości, żeby zdobyć Złotego Bankiera.

W przypadku PKO Ubezpieczenia produkt również jest bardzo ciekawy, niemniej można odnieść wrażenie, że nie osiągnął jeszcze dojrzalej formy.

XIII ranking jakości obsługi klienta, produktów i komunikacji marketingowej - czytaj cały raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane