"Irish Independant": Ceny w Rzymie gwałtownie wzrosły

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-04-2005, 11:58

Od poniedziałku ceny w Rzymie podwoiły się,lub nawet potroiły. Irlandzki dziennik "The Irish Independent"uważa to za niesmaczną, choć zapewne nieuchronną stronę uroczystości pogrzebowych w Rzymie.

Od poniedziałku ceny w Rzymie podwoiły się,lub nawet potroiły. Irlandzki dziennik "The Irish Independent"uważa to za niesmaczną, choć zapewne nieuchronną stronę uroczystości pogrzebowych w Rzymie.

    "Rzymem rządzi prawo popytu i podaży" - napisała w środę gazeta.

    Przestrzega zarazem Irlandczyków przed oburzaniem się z tego powodu i retorycznie pyta: gdyby Jan Paweł II, tak jak miał w planach, odwiedził Irlandię w 2004 roku, w 25. rocznicę swojej pierwszej pielgrzymki do tego kraju, to, czy ceny w Irlandii zatrzymałyby się w miejscu?

    Bilety lotnicze do Rzymu są w Irlandii wyprzedane od poniedziałku, a niektóre agencje podróży organizują dodatkowe loty czarterowe. Pakiet obejmujący przelot w obie strony i dwudniowy pobyt w dwugwiazdkowym hotelu oferowany przez agencję United Travel kosztuje 699-899 euro.

    Jak wyliczyła gazeta, za te pieniądze można na tydzień wynająć willę z basenem w Toskanii dla sześciu osób w środku letniego sezonu.

    Wśród ok. 5 mln pielgrzymów spodziewanych w piątek w Rzymie na uroczystościach pogrzebowych ma być ok. 3 tys. Irlandczyków.

    "Pielgrzymi, którym uda się dotrzeć do Rzymu zorientują się na miejscu, że stawki za nocleg w hotelach podwoiły się, a nawet potroiły, butelkowana woda mineralna kosztuje sześć razy więcej niż w supermarkecie, plakaty z podobizną Jana Pawła II są w cenie 30 euro, a jeśli po tym wszystkim zostaną im jeszcze jakieś pieniądze, to niech się mają na baczności przed kieszonkowymi złodziejami" - pisze "Irish Independent".

    "Nawet różańce i pocztówki z papieżem sprzedawane są po zawrotnych cenach" - dodaje pismo.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / "Irish Independant": Ceny w Rzymie gwałtownie wzrosły