Czytasz dzięki

Jagiełło: nowe rozwiązania chmurowe, to milowy krok w ekspansji gospodarki

  • PAP
opublikowano: 27-09-2019, 11:55

Rozwiązania chmurowe, które chcemy oferować polskiej gospodarce, będą milowym krokiem w jej ekspansji na świecie, powiedział w piątek prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło po zawarciu strategicznego partnerstwa między Operatorem Chmury Krajowej i Google.

Zbigniew Jagiełło
Zobacz więcej

Zbigniew Jagiełło fot. Marek Wiśniewski

Jagiełło ocenił, że "dzisiaj możemy mówić o fundamentalnym z punktu widzenia polskiej gospodarki kroku". "Fundamencie, na którym globalne technologie oferowane przez firmę Google mogą być używane dla rozwoju polskich firm i polskiej gospodarki. Wierzę głęboko w to, że te rozwiązania chmurowe, które chcemy oferować polskim firmom, polskim przedsiębiorstwom, polskiej gospodarce, będą milowym krokiem nie tylko w digitalizacji czy transformacji cyfrowej polskiej gospodarki, ale będą milowym krokiem w ekspansji gospodarczej polskich firm i polskiej gospodarki w Europie i na świecie" - dodał.

Prezes PKO BP zaznaczył, że to "nieunikniony trend światowy", w związku z tym warto, "byśmy go wykorzystali na jak najwcześniejszym etapie". "Warto, żebyśmy mieli bezpieczne, lokalne rozwiązania, które stworzą infrastrukturę do używania globalnych technologii" - podkreślił.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane