Jak najtaniej polecieć Ryanairem

opublikowano: 07-04-2014, 12:47

Najlepszą strategią kupowania biletów w tanich liniach Ryanair jest zrobić to na 10 dni przed lotem, wywnioskował profesor ekonomii z Uniwersytetu Keele Claudio Piga.

Prof. Piga przeanalizował politykę cenową taniej europejskiej linii lotniczej. Ustalił, że pasażerowie, którzy zamawiają bilety przynajmniej siedem tygodni przed lotem płacą więcej. Czekanie na ostatnią chwilę także nie zdało egzaminu. Okazało się także, że ceny biletów rosną o 50 do 75 proc. w ostatnich kilku dniach przed lotem. Krzywa cenowa przypomina zatem literę „U”. Ostateczny wniosek: najlepsza cena jest do osiągnięcia na 10 dni przed odlotem. 

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Rzecznik linii Ryanair powiedział, że prof. Piga całkowicie myli się w swoich ustaleniach. Stwierdził, że najtańsze bilety są dla zamawiających je najwcześniej i ceny rosną w miarę wyprzedawania przez pierwsze sześć miesięcy przed odlotem.

Prof. Piga ma przedstawić wnioski wynikające ze swoich badać w tym tygodniu na konferencji Królewskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Machesterze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, dailymail.co.uk

Polecane