Japończycy wolą obligacje Niemiec i Francji niż USA

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 08-03-2018, 13:35
aktualizacja: 08-03-2018, 13:38

Japońscy inwestorzy kupowali obligacje Niemiec i Francji w styczniu, a czwarty miesiąc z rzędu pozbywali się obligacji USA.

Inwestorzy z Japonii kupili w styczniu obligacje Niemiec za 922,4 mld JPY (8,7 mld USD) netto. To największa kwota, jaką wydali na nie od lipca. W styczniu kupili także obligacje Francji za 1 bln JPY, sprzedając jednocześnie dług USA za 920,8 mld JPY.
Dane wskazują na kontynuację trendu z poprzednich miesięcy. Japońskie fundusze obligacji zwiększają zakupy w Europie oczekując szybszego zacieśniania polityki monetarnej przez Fed, widząc szybki wzrost rentowności długu USA i wyższy dolarowy koszt  zabezpieczenia się.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Niewielki wzrost rentowności obligacji i jaśniejsze perspektywy euro mogły przyciągnąć popyt na europejskie obligacje – powiedział Tsuyoshi Ueno, ekonomista NLI Research Institute w Tokio. – Spekulacje, że Chiny mogą zmniejszyć zakupy obligacji USA także mogły uczynić japońskich inwestorów ostrożniejszymi co do zajmowania pozycji na tych papierach – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Japończycy wolą obligacje Niemiec i Francji niż USA