Jurek: Opozycja powinna poprzeć wniosek o rozwiązanie Sejmu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-03-2006, 08:53

Marek Jurek powiedział, że gdyby PiS zgłosiło wniosek o samorozwiązanie Sejmu, to opozycja powinna za nim zagłosować. Według marszałka Sejmu, który był gościem porannych Sygnałów Dnia, takie rozwiązanie byłoby bowiem zgodne z interesem partii opozycyjnych.

Marek Jurek powiedział, że gdyby PiS zgłosiło wniosek o samorozwiązanie Sejmu, to opozycja powinna za nim zagłosować. Według marszałka Sejmu, który był gościem porannych Sygnałów Dnia, takie rozwiązanie byłoby bowiem zgodne z interesem partii opozycyjnych.

Marek Jurek powiedział, że jeśli Platforma Obywatelska nie poprze takiego wniosku to będzie to oznaczać, że mamy do czynienia z "cieniem opozycji". Marszałek Sejmu odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Jana Rokity z PO, który uznał, że w Polsce jest za wcześnie na nowe wybory.

Pytany o opinię na temat skrócenia kadencji Sejmu, Marek Jurek powiedział, że gdyby jeszcze raz został zapytany przez prezydenta o opinię na ten temat, to poważnie by się nad tym zastanowił. W połowie lutego marszałek był temu przeciwny. Marek Jurek podkreślił, że jeśli rząd nie ma stabilnego poparcia w Sejmie to nie może skutecznie pracować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane