Klęski naturalne kosztowały 110 mld USD

WST, BLOOMBERG
29-03-2012, 00:00

UBEZPIECZENIA

Swiss Re, drugi pod względem wielkości reasekurator, szacuje, że naturalne katastrofy z 2011 r. kosztowały branżę ubezpieczeniową 110 mld USD. To głównie efekt wielkich powodzi i trzęsień ziemi. Rekordowe 49 mld USD kosztowały trzęsienia ziemi w Japonii i Nowej Zelandii. Powódź w Tajlandii spowodowała straty 12 mld USD.

To najwyższa w historii strata wywołana przez pojedynczą powódź. Sezon tornad w USA spowodował roszczenia oceniane na 25 mld USD. Straty gospodarcze wynikłe z klęsk żywiołowych i katastrof wyniosły w minionym roku około 370 mld USD, wobec 226 mld rok wcześniej. Dwie trzecie z 370 mld USD pokrywane będzie przez korporacje, rządy i organizacje pomocowe.

Katastrofa w Japonii kosztowała 35 mld USD. Było to najdroższe trzęsienie ziemi w historii, ale branża ubezpieczeniowa pokryje tylko 17 proc. tej kwoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, BLOOMBERG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Klęski naturalne kosztowały 110 mld USD