Kompania Piwowarska chce zainwestować 700 mln EUR w poznański browar

opublikowano: 17-12-2003, 19:42

PAP: Kompania Piwowarska (KP) zamierza zainwestować 700 milionów euro w poznański browar, pozwoli to na zwiększenie wydajności browaru o kolejne 2 miliony hektolitrów piwa rocznie - poinformował w środę przewodniczący rady nadzorczej KP Jan Kulczyk.

"Szczegółowe informacje podamy na specjalnej konferencji prasowej, ale chodzi tu o inwestycje w rozbudowę tankofermentatorów i rozlewni" - powiedział Jan Kulczyk.

Informację o inwestycjach w poznański browar Jan Kulczyk podał w środę na spotkaniu z poznańskimi radnymi, którym przedstawiał swoje plany inwestycyjne dotyczące stolicy wielkopolski.

Wcześniej przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej informowali, że w 2004 roku planują inwestycje - we wszystkie swoje trzy browary (Poznań, Tychy, Białystok) - na poziomie około 200 mln zł.

Od momentu prywatyzacji browarów, wchodzących obecnie w skład Kompanii Piwowarskiej, wartość wszystkich inwestycji przekroczyła 300 mln euro.

Większościowym akcjonariuszem Kompanii Piwowarskiej jest grupa SABMiller, drugi pod względem wielkości producent piwa na świecie, oferujący około 150 marek piwa. 15 proc. akcji KP należy do Euro Agro Centrum, którego właścicielem jest Kulczyk Holding.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Kompania Piwowarska chce zainwestować 700 mln EUR w poznański browar