Kompap powalczy o drukarnię OZGraf

KSA
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

W piątek

W piątek

poligraficzna spółka będzie

negocjowała z Ministerstwem

Skarbu Państwa przejęcie

sporej drukarni.

Ma jednego konkurenta.

Tylko Kompap i poznańska spółka Grafmaj AM złożyły wiążące oferty na zakup Olsztyńskich Zakładów Graficznych OZGraf. Wcześniej w rokowaniach brał udział jeszcze Interak z Czernkowa.

— Zostaliśmy zaprosze- ni do Ministerstwa Skar- bu Państwa na negocjacje 19 grudnia — mówi Waldemar Lipka, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Kom- papu.

Konkurencja również dostała zaproszenie.

— Też wybieramy się do MSP w przyszły piątek — in-formuje Aneta Szczublińska z Grafmaj AM.

Rozstrzygnięcia rokowań spodziewają się jednak dopiero po Nowym Roku.

Kompap podkreśla, że jednym z kryteriów zaakceptowania ofert do dalszych negocjacji było wykazanie się faktyczną możliwością sfinansowania transakcji. Nie ujawnia, o jaką kwotę chodzi. Wiadomo jedynie, że OZGraf to spółka o przychodach dwukrotnie większych od Kompapu (spodziewa się w tym roku 24 mln zł przychodów), a giełdowa spółka ma możliwość sfinansowania przejęcia m.in. dzięki pieniądzom z ubiegłorocznej emisji z prawem poboru.

— Jesteśmy też jedną ze stosunkowo nielicznych spółek notowanych na GPW, która nie ma ani złotówki kredytu — podkreśla Waldemar Lipka.

Kompap ma też na oku inne firmy z branży papierniczo-poligraficznej.

— Prowadzimy luźne rozmowy z kilkunastoma fir- mami i bardziej konkret- ne z kilkoma podmiotami z branży — informuje Waldemar Lipka.

Przyznaje, że pod tym względem kryzys sprzyja Kompapowi — zainteresowanie jest spore. Do spółki zgłaszają się podmioty, które byłyby gotowe wymienić swoje udziały w zamian za akcje Kompapu. Taka forma rozbudowy grupy kapitałowej też jest rozważana. Na razie nie ma jednak jeszcze żadnych konkretnych ustaleń. Kompap nadal szuka też potencjalnych synergii z podmiotami z grupy Warsaw Equity Holding, która właśnie zwiększyła zaangażowanie w giełdową spółkę. Ma jeszcze udziały m.in. w pasującej branżowo firmie Tektura Opakowania Papier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu