Kraków Airport: prawie 624 tys. pasażerów w sierpniu

  • PAP
opublikowano: 03-09-2018, 20:37

Prawie 624 tysiące pasażerów skorzystało w sierpniu tego roku z usług lotniska Kraków Airport. Wynik ten jest o 15 proc. lepszy niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka krakowskiego portu Monika Pabisek, w zeszłym miesiącu odnotowano łącznie ponad 4,6 tys. operacji startów i lądowań, czyli o 10 proc. więcej niż przed rokiem.

„W lipcu i w sierpniu ze słoneczno-wakacyjnych kierunków skorzystało niemal 250 tys. pasażerów. Pasażerowie coraz częściej decydują się na podróż z Krakowa z przesiadką. Na przykład do Stanów Zjednoczonych latają przez Warszawę czy Budapeszt, do Kanady przez Kijów, a Tanzanię i Australię odwiedzają lecąc przez Dubaj” – zauważył Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Jak przypomniał, 10 sierpnia w krakowskim lotnisku obsłużono 4-milionowego pasażera. Łącznie w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku odprawiono prawie 4,6 mln pasażerów, czyli o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 103 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 22 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu