Kruk kupuje W. Kruka

ML
opublikowano: 29-07-2008, 00:00

Papiery wielkopolskiego jubilera drożeją od kilku dni. Akcje kupuje m.in. Wojciech Kruk.

Papiery wielkopolskiego jubilera drożeją od kilku dni. Akcje kupuje m.in. Wojciech Kruk.

Od kilku dni kurs biżuteryjnego W. Kruka rósł jak grzyby po deszczu. Znamy przyczynę. Osoby nadzorujące firmę, jako wspólnicy spółek cywilnych WK Investment, ECK Investment i EK Investment, nabyły od 23 do 25 lipca 15,2 tys. akcji oraz 412,9 tys. akcji w transakcji pakietowej poza giełdą. Cena mieściła się w przedziale 10-16,6 zł. Spółki zwiększyły zaangażowanie z 4,8 proc. do 6,2 proc. kapitału W. Kruka.

— Zawsze wierzyłem w tę spółkę, dlatego kupiłem akcje — tłumaczy Wojciech Kruk, założyciel spółki.

Kilka dni temu zapewniał, że nie wie, dlaczego kurs rośnie.

— W tym czasie na giełdzie kupiłem akcje stanowiące zaledwie 20 proc. obrotu, nie wiem, kto stoi za resztą zakupów. Domyślam się jednak, że fundusze poszły po rozum do głowy i teraz kupują akcje po 14 zł, które sprzedawały po 24 zł — mówi Wojciech Kruk.

Biznesmen nie wie, czy będzie zwiększał zaangażowanie. Największym akcjonariuszem W. Kruka jest odzieżowa Vistula & Wólczanka, która w wezwaniu nabyła 66 proc. akcji. Wówczas rodzina Kruka sprzedała w wezwaniu część pakietu (kontrolowała 28 proc.).

Na zamknięciu wczorajszej sesji, po 10,7-procentowym wzroście, płacono 14 zł. Wojciech Kruk zapewnia, że wczoraj nie kupował akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy