Krupiński: decyzja o moim odwołaniu podjęta w krytycznym momencie dla PZU

opublikowano: 23-03-2017, 12:29
aktualizacja: 23-03-2017, 12:31

Pozostawiam firmę silniejszą, oświadczył Michał Krupiński, odwołany w środę prezes zarządu PZU.

W wydanym komunikacie Krupiński dziękuje za współpracę pracownikom PZU i inwestorom. Wymienia szereg osiągnięć spółki kiedy kierował jej zarządem, m.in. nabycie banków Pekao i BPH przez Alior Bank, a także uzyskanie przez PZU wyższego ratingu niż rating Polski. Zwraca uwagę, że kurs akcji PZU wzrósł o blisko 50 proc. od momentu ogłoszenia strategii.

Michał Krupiński
Zobacz więcej

Michał Krupiński fot. Marek Wiśniewski

- Obejmując funkcje prezesa PZU mimo pojawiających się nacisków konsekwentnie realizowałem przewidziany profesjonalny audyt wcześniejszych lat działań spółki. Efektem były zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstw kierowane do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i planowane kolejne – pisze Krupiński. - Ufam, że działania te nie zostaną zaniechane i nieprawidłowości będą wyjaśnione, gdyż jest to w interesie wszystkich akcjonariuszy – dodaje.

Były prezes PZU zwraca uwagę, że decyzja rady nadzorczej o jego odwołaniu została podjęta „w krytycznym momencie dla PZU, (….), przed zakończeniem transakcji nabycia przez PZU SA akcji banku Pekao SA, a także w trakcie prac związanych z emisją obligacji w kwocie do 3 miliardów złotych”.

Krupiński zwraca także uwagę, że grupa PZU „stoi w obliczu decyzji co do modelu integracji z Pekao S.A., kluczowych z punktu widzenia funkcjonowania rynków finansowych w Polsce w długim okresie”.

Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że Krupiński nie spodziewał się dymisji.

W wypowiedzi opublikowanej na stronie internetowej PZU po decyzji o odwołaniu prezesa Paweł Górecki, przewodniczący rady nadzorczej spółki podkreślił, że "celem Rady Nadzorczej jest zapewnienie profesjonalnej i harmonijnej współpracy w ramach Zarządu oraz pomiędzy Zarządem i Radą Nadzorczą Spółki". 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu