Kursy euro, funta szterlinga i szwedzkiej korony gwałtownie w górę

opublikowano: 15-11-2022, 12:35
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kursy euro, funta szterlinga i korony szwedzkiej wzrosły we wtorek w stosunku do dolara amerykańskiego. Handlowcy ocenili mnóstwo danych ekonomicznych, w tym te dotyczące zatrudnienia w Wielkiej Brytanii i strefie euro oraz nastroje gospodarcze w Niemczech – podaje agencja Reutersa.

Fot. Ibrahim Boran/Unsplash

Kurs funta szterlinga wzrósł o 0,6 proc. do 1,1830 USD. Notowania euro wzrosły do 1,0418 USD, najwyższego poziomu od początku lipca, a inwestorzy twierdzą, że głównym wydarzeniem w strefie euro był niemiecki indeks nastrojów gospodarczych ZEW, który wzrósł w listopadzie.

Kurs korony szwedzkiej gwałtownie wzrósł w stosunku do dolara amerykańskiego po tym, jak dane pokazały, że inflacja w Szwecji wzrosła w październiku mniej niż oczekiwano. Notowania poszły w górę o 1 proc. do 10,3900 koron za dolara.

Indeks dolara, który mierzy walutę w stosunku do sześciu odpowiedników, w tym umacniającego się funta szterlinga i euro, spadł o 0,7 proc. do 106,18, na krótko dotykając najniższego poziomu od trzech miesięcy.

Indeks spadł w zeszłym tygodniu o 3,9 proc., co było najgorszym wynikiem od marca 2020 r., po tym, jak ceny konsumpcyjne w USA wzrosły mniej niż oczekiwano, podsycając spekulacje, że szczyt stóp procentowych może być bliski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane