Kwaśniewski: Mogę powołać rząd nawet 29 października

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 12:54

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w czwartek na konferencji prasowej w Senacie, że jest gotowy powołać nowy rząd nawet w sobotę - 29 października.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w czwartek na konferencji prasowej w Senacie, że jest gotowy powołać nowy rząd nawet w sobotę - 29 października.

"Jeżeli powołanie rządu byłoby możliwe wcześniej niż 31 października, to jestem do dyspozycji, potrzebuję kilku godzin, żeby otrzymać wnioski, przygotować je formalnie i podpisać nominacje" - powiedział Kwaśniewski. "Czy to będzie sobota (29.10), czy poniedziałek (31.10), nie wiem" - dodał.

Kwaśniewski zaznaczył, że trzyma się na razie wstępnych ustaleń z Marcinkiewiczem, że powołanie rządu miałoby być w poniedziałek 31 października. "Ale gotów jestem również uczynić to w sobotę" - zadeklarował prezydent.

W środę prezydent desygnował Marcinkiewicza na premiera.

Po czwartkowym spotkaniu desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS) i kandydat PO na wicepremiera Jan Rokita zapowiedzieli, że w przyszły piątek zostanie prawdopodobnie podpisana umowa koalicyjna między tymi ugrupowaniami, a następnego dnia - przedstawiony skład przyszłego rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Kwaśniewski: Mogę powołać rząd nawet 29 października