Kwaśniewski: W prywatyzacji Huty Częstochowa te same kryteria dla wszystkich

25-06-2004, 15:43

PAP: Polska z zadowoleniem wita ukraińskich inwestorów i nie stawia im żadnych innych kryteriów, niż w stosunku do pozostałych inwestorów - powiedział w piątek prezydent Aleksander Kwaśniewski, odnosząc się do prywatyzacji Huty Częstochowa. Prezydent wziął udział w VII Forum Gospodarczym "Ukraina-Polska" w Jałcie.

Podkreślił, że ministerstwo skarbu zakomunikowało ostatnio, iż proces prywatyzacji Huty Częstochowa zostanie ponownie uruchomiony.

"To stwierdzenie umożliwia złożenie dobrej oferty przez Związek Przemysłowy Donbasu (...). O efekcie końcowym rozstrzygną kryteria rynkowe. Jestem przekonany, że w tej sprawie zapadną optymalne decyzje" - powiedział prezydent.

O kupno Huty Częstochowa starało się dwóch inwestorów: LNM Holdings i ukraiński Związek Przemysłowy Donbasu (ZPD). Choć oferta ZPD została wskazana przez komisję przetargową jako lepsza, to negocjacje podjęto z LNM Holdings. Jednak pod koniec kwietnia przetarg zakończył się bez rozstrzygnięcia, w związku z nieprawidłowościami wykrytymi przez kontrolę z Kancelarii Premiera.

Kilka dni temu wiceminister skarbu Tadeusz Soroka poinformował w Sejmie, że resort prawdopodobnie skieruje oferty na zakup Huty Częstochowa do ZPD i koncernu LNM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kwaśniewski: W prywatyzacji Huty Częstochowa te same kryteria dla wszystkich