Link4 rozbuja telematykę

Ubezpieczyciel pracuje nad produktem, który umożliwi uzależnienie ceny polisy od indywidualnego stylu jazdy kierowcy.

W dobie szybko rosnących stawek polis komunikacyjnych każda inicjatywa, która umożliwi obniżenie ceny może spotkać się z zainteresowaniem ze strony klientów. Dlatego też należący do PZU ubezpieczyciel Link4 zamierza przygotować ofertę polis komunikacyjnych, w których bezpieczny styl jazdy będzie premiowany dodatkowymi zniżkami. Ma to być możliwe dzięki współpracy ubezpieczyciela z dostawcą mobilnej nawigacji NaviEkspert. Już od ponad roku Link4 zachęca klientów do korzystanie z tego produktu, rozszerzonego o moduł telematyczny, zbierający dane o stylu jazdy.

- Zebrane doświadczenia chcemy wykorzystać do stworzenia produktu ubezpieczeniowego, w którym styl jazdy kierowcy będzie miał wpływ na wysokość składki. Ci którzy będą jeździli bezpiecznie, płynnie i w zgodzie z przepisami będą mogli liczyć na niższe składki – mówi Krzysztof Kosiński, ekspert Link4.

Według niego, w pierwszej kolejności Link4 zamierza wprowadzić rozwiązanie, które będzie oparte o aplikację mobilną. Krzysztof Kosiński podkreśla, że produkt będzie wyłącznie dla chętnych. Ubezpieczyciel nie zamierza nikogo zmuszać do stosowania rozwiązań telematycznych.

- Liczymy, że nasze rozwiązanie przygotowane wspólnie z NaviExpertspotka się z zainteresowaniem kierowców, dla których bezpieczna jazda jest ważniejsza, niż np. krótszy czas dotarcia do celu, ale wiążący się z koniecznością łamania przepisów – mówi przedstawiciel Link4.

Na razie nie wiadomo, na jakie dodatkowe zniżki mogą liczyć kierowcy, którzy kupią polisę telematyczną.

Link4 i NaviExpert podkreślają, że korzystanie z  telematyki wpływa pozytywnie na styl jazdy kierowców. By to udowodnić firmy przebadały dwa tysiące kierowców, którzy korzystają z nawigacji NaviExpert. Ci, którzy zdecydowali się na włączenie telamatyki, poruszali się po drogach bezpieczniej, rzadziej przekraczając dozwoloną prędkość oraz płynniej przyśpieszając i hamując. W szczególności to było widać w przypadku dróg z ograniczeniem prędkości do 90 km/godz. i więcej (np. autostrady). Na nich dobór prędkości jest w mniejszym stopniu uzależniony od innych uczestników ruchu. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane