Lufthansa odwołuje 700 lotów w pierwszym dniu strajku

opublikowano: 07-11-2019, 10:38

Obsługa lotów Lufthansy rozpoczęła w czwartek 48-godzinny strajk domagając się podwyżki wynagrodzeń i emerytur, co zmusiło największą niemiecką linię lotniczą do odwołania setek lotów, informuje Reuters.

Lufthansa poinformowała w środę, że spodziewa się odwołania w sumie 1300 lotów w czwartek i piątek, co w sumie dotknie 180 tys. pasażerów. Oznacza to, że odwołana zostanie blisko jedna piąta z 6000 tys. lotów zaplanowanych w ciągu tych dni.

Rzecznik Lufthansy potwierdził, że w sam czwartek we Frankfurcie odwołanych zostanie około 400 lotów, dodatkowo 250 w Monachium i kilka innych na mniejszych lotniskach, co daje łączną liczbę 700 lotów.

- W terminalach jest cicho - powiedziała rzeczniczka portu lotniczego we Frankfurcie, dodając, że wielu pasażerów zmieniło rezerwację na inne loty i nie pojawiło się na lotnisku.

Związek zawodowy personelu pokładowego UFO pozostawił otwartą możliwość kontynuowania strajków po piątku, potencjalnie eskalując spór.

Linie lotnicze i związek zawodowy od miesięcy toczą spór o status prawny związku. Lufthansa twierdzi, że kierownictwo związku, które objęło rządy na początku roku, nie zostało wybrane w sposób, który spełniałby wymogi prawne.

Prezes Lufthansy Carsten Spohr ogłosił w czwartek nowe rozmowy ze związkami zawodowymi, w tym z UFO.

Lufthansa, która stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony Ryanair i easyJet, ogłosiła w czwartek również plany obniżenia kosztów w Austrian Airlines, Brussels Airlines i Lufthansa Cargo, aby zwiększyć zyski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy