Czytasz dzięki

Lufthansa redukuje 90 proc. lotów długodystansowych

opublikowano: 16-03-2020, 15:11

Niemiecki przewoźnik lotniczy, linie Lufthansa jeszcze bardziej ograniczą rozkład lotów po ogłoszeniu w poniedziałek, że jej oddział Austrian Airlines zamyka wszystkie loty w odpowiedzi na załamanie popytu wywołane przez koronawirusa, donosi Reuters.

Grupa Lufthansy oświadczyła, że od wtoku zmniejszy zdolność przewozów długodystansowych nawet o 90 proc. i będzie obsługiwać tylko 20 proc. lotów w Europie, które planowała do tej pory. 

Lufthansa
Zobacz więcej

Lufthansa fot. Bloomberg

Lufthansa Cargo, zajmująca się przewozami towarów zapowiedziała z kolei, że zamierza pracować „normalnie” i zrobi wszystko, aby zachować międzynarodowe łańcuchy dostaw.

Przewoźnik przygotowuje się do uruchomienia kolejnych lotów ewakuacyjnych w celu repatriacji obywateli z rynków krajowych w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Belgii, którzy nadal pozostawali za granicą.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy