Czytasz dzięki

Maersk ostrzega przed znaczącym spadkiem popytu na transport kontenerowy

opublikowano: 13-05-2020, 09:48

A.P. Moller-Maersk gigant transportu morskiego ostrzegł przed gwałtownym spadkiem globalnych wolumenów dostarczanych kontenerów z powodu pandemii koronawirusa, donosi Reuters.

Duński konglomerat prognozuje, że wolumeny w drugim kwartale spadną we wszystkich przedsiębiorstwach, być może nawet o 20–25 proc. Z kolei globalny popyt na kontenery spadnie w tym roku, podczas gdy wcześniej prognozowano wzrost rzędu 1–3 proc.

Zobacz więcej

Moller-Maersk

Bloomberg

Aby przeciwdziałać skutkom pandemii i wynikającego z niej spowolnienia handlu i zapobiec spadkowi stawek frachtu, Maersk odwołał w pierwszym kwartale ponad 90 rejsów stanowiących 3,5 proc. całkowitej zdolności przewozowej. Przewiduje się, że firma odwoła też około 140 rejsów w okresie od kwietnia do czerwca.

W pierwszym kwartale 2020 r. największa na świecie firma zajmująca się wysyłką kontenerów odnotowała przychody w wysokości 9,57 mld USD. Odczyt praktycznie pokrył się z medianą prognoz analityków, kształtującą się na poziomie 9,59 mld USD.

Z kolei zysk EBITDA wzrósł o 23 proc. do 1,52 mld USD, nieznacznie przekraczając projekcję spółki z marca, kiedy to zawiesiła prognozy na cały rok z powodu niepewności spowodowanej pandemią koronawirusa.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane