Marcinkiewicz: za pierwsze dziecko ulga roczna w wysokości 600 zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-10-2005, 19:09

600 złotych za urodzenie pierwszego dziecka i 1200 zł za drugie rocznej ulgi podatkowej - taką propozycję przedstawił w czwartek w Elblągu desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS).

600 złotych za urodzenie pierwszego dziecka i 1200 zł za drugie rocznej ulgi podatkowej - taką propozycję przedstawił w czwartek w Elblągu desygnowany na premiera Kazimierz Marcinkiewicz (PiS).

    Pytany przez PAP o szczegóły ulgi Marcinkiewicz powiedział, że miesięcznie za pierwsze dziecko rodzice otrzymają ulgę w wysokości 50 zł, za drugie 100 zł. Z każdym kolejnym dzieckiem odpis będzie wzrastał o następne 100 zł. miesięcznie. "Ma to być zachęta dla wszystkich ludzi dobrej woli. Kryzys demograficzny jest faktem. Mam nadzieję, że to będzie oznaczało dużo dzieci" -podkreślił Marcinkiewicz.

    Odnosząc się do kwestii reformy podatkowej zaznaczył, że wraz z wygraną PiS w wyborach parlamentarnych, nie jest możliwa realizacja programu 3 razy 15, autorstwa Platformy Obywatelskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane