"Marzyłem, by zejść ze sceny niepokonanym"

PAP
opublikowano: 08-11-2014, 15:26

Moim marzeniem było to, by zejść ze sceny niepokonanym - mówił w sobotę podczas konwencji PO Donald Tusk.

Odchodzący lider partii podkreślił, że zmiana, która nastąpiła w Platformie Obywatelskiej nie wynika z tego, że ktoś kogoś pokonał, tylko z tego, że Polska uzyskała "właściwe dla siebie, uzasadnione miejsce w Europie".

"Nie ukrywam, że mam osobistą satysfakcję. Takie było też moje, może takie chłopięce marzenie, żeby zejść ze sceny niepokonanym. I cieszę się, że ta zmiana, która dokonuje się dzisiaj w PO, jaka dokonuje się w Polsce - nowi ludzie biorą na siebie odpowiedzialność za ojczyznę - to jest zmiana nie z powodu, że ktoś kogoś pokonał, kogoś upokorzył, że ktoś musiał zejść ze sceny. Tylko dlatego, że Polska uzyskała to właściwe dla siebie uzasadnione miejsce w Europie" - powiedział Tusk.

Wspominając okres kiedy był premierem zaznaczył, że ważne znaczenie, rolę odgrywali, nie tylko politycy, nie tylko ludzie PO, ale zwykli Polacy, których spotykał na swojej drodze. "Byli to ludzie, których spotykałam wszędzie w Polsce i, którzy potrafili ze wzruszeniem mówić o Polsce, potrafili uronić łzę, potrafili wydobyć z siebie wielkiej pokłady entuzjazmu" - zaznaczył.

Dodał, że to właśnie Polacy, pokazywali jemu i PO ile mają nadziei, wiary, sił i energii. Podkreślił, że dla Platformy zawsze ważne było by pamiętać o tych, od których zależy. "O tych, którzy znoszą trudy codziennego dnia bardzo godnie i, którzy tak na prawdę zbudowali na nowo naszą ojczyznę, z której dumna jest dzisiaj cała Europa. W tym nie ma ani słowa przesady. Dzisiaj Europa jest dumna z Polski, miejsca nadziei na lepszą, przyszłą Europę" - powiedział b. premier.

Premier Donald Tusk
Premier Donald Tusk
FOT. Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane