Medium, która wzięła 3,5 mln USD za egzorcyzmy, skazana za unikanie podatków

opublikowano: 19-01-2018, 11:09
aktualizacja: 19-01-2018, 11:10

Już Al Capone przekonał się, że w Ameryce można uniknąć kary za przestępstwa, ale nie za unikanie płacenia podatków. Teraz przekonała się o tym kobieta, która świadczyła usługi medium i duchowego oczyszczania.

Prokurator stwierdził, że 41-letnia Sally Ann Johnson zataiła dochody osiągnięte w latach 2007-2014 m.in. za duchowe oczyszczenie i wypędzenie demonów z mieszkanki stanu Massachusetts. Egzorcystka ma zapłacić 725 tys. fiskusowi i zwrócić 3,5 mln USD starszej kobiecie. Johnson została także skazana na 2 lata i 2 miesiące więzienia.

Johnson zaprzeczała podczas procesu, że wykorzystała kobietę.

- Nie jestem kimś, kto zrobiłby komukolwiek coś złego – twierdziła.

Reprezentujący ją prawnicy przekonywali, że starsza kobieta jest inteligentna, choć być może ekscentryczna. 

Z dokumentów sądowych, w których ofiara jest wymieniana tylko z inicjałów, wynika że uczęszczała w przeszłości na prestiżowe uczelnie, m.in. Uniwersytet Harvarda. Jest osobą majętną i mieszka na Martha's Vineyard, wyspie na Atlantyku, popularnym miejscu  wakacyjnych wyjazdów wśród bogatych i sławnych Amerykanów. 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Polecane