MF oferuje w Japonii 15-letnie obligacje o wartości 50 mld jenów

Polska Agencja Prasowa SA
08-11-2005, 09:19

Polska oferuje w Japonii 15-letnie obligacje o wartości 50 mld jenów i kuponie 2,24 proc. - poinformowała agencja Dow Jones powołując się na dyrektora jednego z banków emisyjnych Daiwa Securities. Kupon oferowanych obligacji jest wyższy o 12 pkt bazowych od swapa japońskiego.

Polska oferuje w Japonii 15-letnie obligacje o wartości 50 mld jenów i kuponie 2,24 proc. - poinformowała agencja Dow Jones powołując się na dyrektora jednego z banków emisyjnych Daiwa Securities. Kupon oferowanych obligacji jest wyższy o 12 pkt bazowych od swapa japońskiego.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Finansów potwierdzało, że w najbliższym czasie dojdzie do emisji obligacji na rynek japoński, a zapadalność tych papierów będzie się mieściła w przedziale 10-30 lat. Emisja na rynek japoński ma być ostatnią emisją w tym roku.    

Jest to druga emisja obligacji denominowanych w jenach, które Polska uplasowała w Japonii w tym roku i czwarta w ogóle na tym rynku. Na początku czerwca Polska sprzedała na rynku japońskim 7-letnie obligacje o wartości 75 mld jenów, z oprocentowaniem 1 proc. w skali roku.

W maju Polska dostała zgodę japońskiego regulatora rynku na przeprowadzenie w ciągu dwóch lat emisji obligacji o łącznej wartości 200 mld jenów. Zgoda została wydana na czas od 26 maja 2005 roku do 25 maja 2007 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MF oferuje w Japonii 15-letnie obligacje o wartości 50 mld jenów