Miasto sztuki

Agnieszka Michalak
07-10-2011, 00:00

Najważniejsze galerie sztuki współczesnej świata w jednym miejscu – brzmi jak marzenie fanatyka sztuki? Nic podobnego. 13 października w londyńskim Regent’s Park startuje Frieze Art Fair – jeden z największych na świecie targów sztuki współczesnej. Na Frieze można obejrzeć (i kupić) zbiory z ponad 170 galerii, m.in. z nowojorskiej The Pace Gallery, którą w tym roku będzie reprezentował japoński fotograf Hiroshi Sugimoto.

Pokaże cykl czarno-białych zdjęć zrealizowanych we wnętrzach kin – jego obiektyw zarejestrował światło emitowane z kinowych ekranów. Ciekawie zapowiada się też stoisko londyńskiej Gagosian Gallery, na którym do zobaczenia będą m.in. rzeźby i instalacje Dana Colena, które nawiązują do subkultur Nowego Jorku – tak jak konstrukcja stworzona z rozbitych szklanych tablic i poręczy do gry w koszykówkę czy obraz z płatków kwiatów, konfetti i stopionej gumy do żucia. Na Frieze nie zabraknie polskich artystów.

Galeria Raster pokaże prace m.in. Rafała Bujnowskiego, Fundację Galerii Foksal będą reprezentowali Wilhelm Sasnal i Cezary Bodzianowski, a Kolonie Gallery pochwali się pracami Katarzyny Przezwańskiej.

„Alois Nebel”, reż. Tomáš Lunák„Niebezpieczna metoda”, reż. David Cronenberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Michalak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Miasto sztuki