Czytasz dzięki

Microsoft zdruzgotany wynikami sprzedaży Windowsa 8

TR
opublikowano: 30-11-2012, 16:31

Sprzedaż urządzeń Microsoftu wyposażonych w Windows 8, od momentu debiutu nowego systemu operacyjnego, jest katastrofalnie niska – informuje portal Business Insider.

Pojawienie się na rynku nowego systemu operacyjnego Windows 8 miało tchnąć nowego ducha w urządzenia produkowane przez Microsoft. Tak się jednak nie stało. Sprzedaż komputerów stacjonarnych w okresie od pojawienia się Windowsa 8 do połowy listopada  spadał aż o 21 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2011 r.

Zobacz więcej

Sprzedaż urządzeń Microsoftu wyposażonych w Windows 8, od momentu debiutu nowego systemu operacyjnego, jest katastrofalnie niska

Sprzedaż tabletów z Windows 8 praktycznie w tym okresie nie istniała. Tablety stanowiły minimalne 1 proc. sprzedaży wśród wszystkich urządzeń Microsoftu wyposażonych w najnowszy system operacyjny.

- Wprowadzenie Windowsa 8 w niczym nie polepszyło, ani nie pogorszyło sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Microsoft. Nowy system operacyjny nie stał się impulsem, na którego wszyscy liczyli – oznajmił Stephen Baker, analityk NPD, w rozmowie z dziennikiem New York Times.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR

Polecane