Miller: Kwaśniewski nie naciskał w sprawie prywatyzacji PZU

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-07-2005, 14:07

Nigdy nie miałem żadnych nacisków, czy sugestii ze strony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w sprawie procesu prywatyzacji PZU - oświadczył przed sejmową komisją śledczą ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU b. premier Leszek Miller.

Nigdy nie miałem żadnych nacisków, czy sugestii ze strony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w sprawie procesu prywatyzacji PZU - oświadczył przed sejmową komisją śledczą ds. zbadania prawidłowości prywatyzacji PZU b. premier Leszek Miller.

    Miller przyznał jednak, że prezydent wysuwał sugestię, aby ówczesny prezes PZU Zdzisława Montkiewicza został zastąpiony na stanowisku przez obecnego prezesa PZU - Cezarego Stypułkowskiego. Montkiewicz był prezesem PZU od lutego 2002 do maja 2003 r., kiedy to odwołał go ze stanowiska ówczesny minister skarbu Piotr Czyżewski.

    Świadek zapewnił, że przed objęciem w 2001 roku władzy przez SLD nie prowadził żadnej gry z Eureko. Dodał, że "raczej" nie rozmawiał z Markiem Belką o procesie prywatyzacji PZU. Przyznał też, że nie wiedział, że Belka pracował w ABN-Amro.

    Belka w czasie negocjacji prywatyzacyjnych pod koniec lat 90. wchodził w skład zespołu doradczego ABN Amro - Międzynarodowej Rady Nadzorczej ABN Amro. W tym samym czasie - w latach 1998-2001 - był też członkiem rady nadzorczej BIG BG, który nabył w 1999 roku 10 proc. akcji PZU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu