Nie sprecyzowano, jaka jest treść propozycji strony ukraińskiej, zaznaczono jedynie, że Polska i Ukraina zgodziły się na poszukiwanie rozwiązania, które uwzględniałoby interesy obu państw.
Potwierdzono także “bliskie i konstruktywne relacje” i zapowiedziano kolejne rozmowy w najbliższych dniach, informuje agencja Bloomberg.
Zakaz importu zboża z Ukrainy
Polski rząd przełużył zakaz importu zbóż z Ukrainy, sprzeciwiając się decyzji Unii Europejskiej o zniesieniu embarga, w nadziei na zdobycie poparcia polskich rolników przed zbliżającym się głosowaniem 15 października. Ukraina, która zmuszona jest eksportować zboże drogą lądową z powodu blokady dostaw przez Rosję na Morzu Czarnym, kwestionuje zakaz i zapowiedziała złożenie skargi do Światowej Organizacji Handlu.
Dziś pojawiły się informacje, że w odpowiedzi na to Polska zaprzestanie dostaw broni do Ukrainy.